IMG 4289W niedzielę 9 grudnia 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej odbyły się mikołajki dla dzieci. Imprezę zorganizowano dzięki współpracy Gminnego Centrum Kultury w Kargowej oraz Rad Rodziców oddziałów 5 i 6 latków Przedszkola Publicznego w Kargowej. Tego dnia licznie zgromadzone dzieci mogły zobaczyć przezabawne przedstawienie przygotowane przez rodziców pn. „Gdzie się podział Święty Mikołaj”. Nie zabrakło również innych atrakcji takich jak wesołe animacje ze wspaniałymi Elfami. Na zakończenie spotkania pojawił się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Mikołaj, z którym każde dziecko mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także jeśli jeszcze ktoś nie zdążył, była możliwość napisania oraz przekazania listu.

Tradycyjnie jak przystało na Mikołaja i tym razem nie zapomniał on o słodkim upominku dla każdego dziecka.

XV Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej pod Patronatem honorowym Burmistrza Kargowej.

sportowe mikolajki

Mikołajki - 9.12.2018 r., godz. 15.00 - sala widowiskowa GCK.

mikolajki 2018

po obu stronach 05W dniach 24 – 25 listopada 2018 r. Gminne Centrum Kultury w Kargowej wraz z niemiecką partnerską, zaprzyjaźnioną gminą Schulzendorf realizowała projekt pn. „Klasyka po obu stronach Odry” .

W ramach projektu 24 listopada br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke w Kargowej obył się koncert Zespołu Śpiewaczego Kargowiacy oraz niemieckiego Chóru „Mehr Forte” z Schulzendorf złożonego z mieszkańców trzech sąsiednich gmin Schulzendorf, Zeuthen oraz Eichwalde.

Następnego dnia tj. 25 listopada o godzinie 19:00 licznie zgromadzeni w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke posłuchać mogli recitalu fortepianowego w wykonaniu uczestniczki Konkursu Chopinowskiego znakomitej pianistki Myako Arishimy.

taniec 47Dnia 24 listopada 2018 r. w hali sportowej przy ul. Górnej w Kargowej odbył się już IV Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Tańca. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe A - (wiek 7- 10 lat), B - (wiek 11 – 15 lat). Ponadto w pokazie tanecznym zaprezentowały się przedszkolaki z grupy Motylki Przedszkola Publicznego w Kargowej oraz najstarsza grupa EXIT i THE TOYS z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej. Udział w w/w konkursie wzięło 9 drużyn (8 z Polski, 1 z Niemiec), w tym łącznie ok. 170 młodych tancerzy, spośród których rada artystyczna w składzie: Marta Paron Zastępca Burmistrza Kargowej, Mirosława Koziołek Radna Rady Miejskiej w Kargowej, Sebastian Wojtania tancerz, instruktor, postanowiła przyznać:

warsztaty3W sobotę 17 listopada w Kargowskim Centrum Kultury odbyły się warsztaty malarskie, których organizatorami byli Gminne Centrum Kultury w Kargowej oraz "Piwnica Artystyczna"- sekcja plastyczna dla dorosłych. Tematem warsztatów było malarstwo akrylowe. Zajęcia prowadziła  Pani Izabela Sak zielonogórska malarka.

W warsztatach uczestniczyli artyści amatorzy z Witnicy, Słońska, Zielonej Góry, Sulechowa, Babimostu oraz członkowie "Piwnicy Artystycznej". Relację fotograficzną wykonał Roman Czarnecki z Zielonej Góry.

Klasyka po obu stronach Odry 24 - 25.11.2018 r. - sala widowiskowa GCK Kargowa.

po obu stronach odry

IV Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Tańca – Kargowa 2018

festiwal tanca

IMG 1196Dnia 28 października 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej wszystkich przybyłych widzów rozśmieszał Kabaret Czesuaf. To doświadczony, lecz jeszcze ciągle młody kabaret z Poznania. Spotkać ich można na scenach w całej Polsce, a także w telewizji. Po przezabawnym trwającym ponad dwie godziny występie artyści chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy.

francuski plakat

Gminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza na PLASTYCZNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE. Nie siedź w domu stwórz coś razem z nami !

plastyczne

GCK Kargowa serdecznie zaprasza na zajęcia nowej sekcji teatralnej dla dzieci w wieku 3 - 6 klasy SP. Spotkanie organizacyjne 10.10.2018 godz.15.30.

teatralne2018

Zapraszamy na Kabaret Czesauf.

Kabaret 2018

img 0707W sobotę 22 września 2018 r. na boisku miejskim przy ul. Sulechowskiej odbyła się Krajowa Wystawa Psów 1, 2, 3 i 9. Grupy FCI, zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Zielonej Górze oraz Gminne Centrum Kultury w Kargowej. Podczas niniejszej wystawy spośród ponad 440 zgłoszonych psów zobaczyć można było miedzy innymi takie czworonogi jak: biszony, maltańczyki, pudle, shih tzu, chihuauhua, pekińczyki, spaniele, boston terriery, mopsy, buldogi francuskie, border collie, owczarki, československý vlčǎk, bulteriery, buldogi, dobermany, dogi i mastify. Najlepsze czworonogi miały okazję powalczyć o miano najpiękniejszych psów wystawy w dziewięciu kategoriach tj.:

Gminne Centrum Kultury w Kargowej serdecznie zaprasza na zajęcia w następujących sekcjach

nabor sekcje