img 0170W dniach 14-16 września 2018 r. w Kargowej, już po raz siódmy odbywał się Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego, festiwal poświęcony pamięci zmarłego osiem lat temu kargowianinowi - pierwszemu Honorowemu Obywatelowi Kargowej, znakomitemu polskiemu aktorowi – Maciejowi Kozłowskiemu.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce w piątek w kargowskiej Mediatece Światowid, na którym z radością mogliśmy gościć mamę Macieja Panią Lucynę Kozłowską oraz jego siostrę Hannę Izydorczyk
wraz z mężem. Obie Panie zostały serdecznie powitane bukietem kwiatów oraz drobnymi upominkami przez burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemara Ligmę. Ponadto kierownik Mediateki Małgorzata Kwiecień odczytała oraz wręczyła podziękowanie skierowane do mamy Macieja Kozłowskiego za podarowany księgozbiór należący do syna.

 

Po oficjalnym otwarciu nastąpiła część artystyczna w postaci koncertu twórczości Przemysława Gintrowskiego pn. „Powroty Bardów”. Podczas trzydniowej imprezy nie zabrakło atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnym upodobaniu. W ofercie znalazły się filmy dla najmłodszych oraz dla starszych kinomaniaków.

Dla wielbicieli operetki w festiwalowym programie wystąpił teatr Iwia w sztuce pn. „Od Czardasza do Kankana”, natomiast fani teatru mogli obejrzeć spektakl pt. „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata, gdzie w gwiazdorskiej obsadzie wystąpili: Izabela Kuna, Adriana Kalska, Piotr Szwedes oraz Mikołaj Roznerski.

pasek ue bp