taniec 47Dnia 24 listopada 2018 r. w hali sportowej przy ul. Górnej w Kargowej odbył się już IV Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Tańca. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe A - (wiek 7- 10 lat), B - (wiek 11 – 15 lat). Ponadto w pokazie tanecznym zaprezentowały się przedszkolaki z grupy Motylki Przedszkola Publicznego w Kargowej oraz najstarsza grupa EXIT i THE TOYS z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej. Udział w w/w konkursie wzięło 9 drużyn (8 z Polski, 1 z Niemiec), w tym łącznie ok. 170 młodych tancerzy, spośród których rada artystyczna w składzie: Marta Paron Zastępca Burmistrza Kargowej, Mirosława Koziołek Radna Rady Miejskiej w Kargowej, Sebastian Wojtania tancerz, instruktor, postanowiła przyznać:

 

w kategorii A:

I miejsce dla grupy ABC z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej,

II miejsce dla grupy ZOZOLE z Krainy Tańca Czerwieńsk,

III miejsce dla grupy Kraina Tańca Show Dance mini z Krainy Tańca Nowy Kisielin

oraz wyróżnienia dla następujących wykonawców:

grup Tanz-AG Grundschule Schulzendorf, Mały Artysta z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Kargowej oraz Kraina Tańca Show Dance 1 z Krainy Tańca Zielona Góra

W kategorii B:

I miejsce dla grupy LOL ze Szkoły Tańca Nowoczesnego TIGA z Zielonej Góry

II miejsce dla grupy Kamelon z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej,

III miejsce dla grupy Kraina Tańca Dance Show 2 z Krainy Tańca z Zielonej Góry

Natomiast tegoroczny Puchar Burmistrza Kargowej otrzymała grupa LOL ze Szkoły Tańca Nowoczesnego TIGA z Zielonej Góry. Ponadto każdy z uczestników festiwalu otrzymał pamiątkowy medal.

Projekt współfinasowany ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży

dofinansowanie