po obu stronach 05W dniach 24 – 25 listopada 2018 r. Gminne Centrum Kultury w Kargowej wraz z niemiecką partnerską, zaprzyjaźnioną gminą Schulzendorf realizowała projekt pn. „Klasyka po obu stronach Odry” .

W ramach projektu 24 listopada br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke w Kargowej obył się koncert Zespołu Śpiewaczego Kargowiacy oraz niemieckiego Chóru „Mehr Forte” z Schulzendorf złożonego z mieszkańców trzech sąsiednich gmin Schulzendorf, Zeuthen oraz Eichwalde.

Następnego dnia tj. 25 listopada o godzinie 19:00 licznie zgromadzeni w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke posłuchać mogli recitalu fortepianowego w wykonaniu uczestniczki Konkursu Chopinowskiego znakomitej pianistki Myako Arishimy.

Projekt współfinasowany ze środków

euroregion