2

Dnia 26 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. W. Blanke w Kargowej odbyło się Kolędowe Spotkanie Zespołów Śpiewaczych. Na rozpoczęciu spotkania zgromadzeni mogli obejrzeć film promocyjny podsumowujący zrealizowany w dniach 24-25 listopada 2018 r. z partnerską, zaprzyjaźnioną, niemiecką Gminą Schulzendorf Polsko – Niemiecki projekt pt. „Klasyka po obu stronach Odry”. Polsko – Niemiecki projekt współfinansowany był z pozyskanych środków z Euroregionu Sprewa - Nysa – Bóbr.

Podczas imprezy usłyszeć można było wiele polskich kolęd oraz pastorałek w wykonaniu takich zespołów jak: Zespół śpiewaczy Kargowiacy, Kapela Koźlarska Kargusie działające przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej, a także Zespół Tęcza z Kolska, Zespół Perły - Sumsiodki z sąsiedniej gminy Siedlec oraz Zespół Promyk z Sulechowa.