IMG 8378Dnia 22 lutego 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowanego w województwie lubuskim, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – organizatorzy etapów gminnych i powiatowych. PRO ARTE 2019 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W eliminacjach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego udział wzięło łącznie aż 45 uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej. Z czego kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej udział wzięło 20 uczestników, w kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej udział wzięło 25 uczniów.

 

Jury w składzie Krystyna Jaroszewska, Elżbieta Posyniak-Rusin oraz Sławomir Kaczmarek postanowiło przyznać nominację:

W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej dla Huberta Pietruszyńskiego, Igi Krzystek, Laury Zewar.

W kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej dla Nikoli Sakowicz, Zofii Curzydło, Aleksandry Sewohl.

Do kolejnego etapu festiwalu, czyli powiatowych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 28 lutego br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim mogło przejść tylko po 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej.