IMG 3981Dnia 11 marca 2019 r. w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Festiwal jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 realizowany w województwie lubuskim. PRO ARTE 2019 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Podczas ww. konkursu młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej otrzymała dwie nominacje: w kategorii zespół wokalny dla „Zespołu Gdzie jest G-dur”, w skład którego wchodzą Marek Buczkowski – gitara basowa, Bartłomiej Mania – gitara elektryczna, Łukasz Matysik - perkusja, Rozalia Kaim - wokal oraz Dominia Karacz - wokal, zespół ten prowadzi Pan Marek Buczkowski.

 

Natomiast w kategorii wokaliści nominację do dalszego etapu festiwalu – finału wojewódzkiego otrzymała Dominika Karacz. Półfinał Wojewódzki odbędzie się dnia 6 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Przytocznej. Wokaliści należą do sekcji wokalnej GCK w Kargowej, którą prowadzi Pani Marcelina Bienkiewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.