img 6722W dniach 21-22 września 2019 r. w Kargowej, już po raz ósmy odbył się Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego, festiwal poświęcony pamięci zmarłego dziewięć lat temu kargowianinowi - pierwszemu Honorowemu Obywatelowi Kargowej, znakomitemu polskiemu aktorowi.

Gala otwarcia festiwalu miała miejsce w sobotę 21 września br. o godzinie 17:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury, na którym z radością mogliśmy gościć mamę Macieja Panią Lucynę Kozłowską oraz jego siostrę Hannę Izydorczyk wraz z mężem. Obie Panie zostały powitane bukietem kwiatów oraz drobnymi upominkami z Kargowej przez burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemara Ligmę. Podczas oficjalnego otwarcia festiwalu nie obyło się bez pięknych wspomnień o Macieju Kozłowskim opowiedzianymi przez mamę Panią Lucynę Kozłowską. Po oficjalnym otwarciu nastąpiła część artystyczna w postaci koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Powiatowej Wolsztyńskiej Orkiestry Dętej. W trakcie dwudniowej imprezy nie zabrakło także atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnym upodobaniu. W ofercie dla najmłodszych znalazły się filmy animowane, a dla wielbicieli teatru w festiwalowym programie wystąpił po raz kolejny teatr Muzyczny Iwia w nowej operetkowej odsłonie pn. „Nasza to krew”.

Ponadto w holu Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbyła się wystawa zdjęć zrobionych podczas jednej z wycieczek do Warszawy zorganizowanej z pomocą Macieja Kozłowskiego, w której udział wzięły dzieci i młodzież z kargowskich szkół.

pasek ue bp