IMG 6909

W dniach 16 – 17 listopada 2019 r. Gminne Centrum Kultury w Kargowej wraz z niemiecką partnerską, zaprzyjaźnioną gminą Schulzendorf realizowały partnerski projekt pn. „Klasyka po obu stronach Odry” .

W ramach projektu 16 listopada br. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej obył się wspólny koncert polskiego Zespołu Grid Time oraz niemieckiego artysty grającego na harmonijce Matthiasa Stolpe.

Następnego dnia tj. 17 listopada  godzinie 13:15 w Mediatece odbył się koncert zespołu „Gdzie jest G-dur”, składający się z instruktora i uczniów sekcji instrumentalnej, działającej przy Gminnym Centrum Kultury. Po koncercie uczestnicy oglądnęli film promocyjny, który powstał podczas odbywania się innej polsko-niemieckiej imprezy pn. „Polsko-Niemiecki Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego. KOZZI GANGSTA FILM”. Następnie wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej pamięci znanych światowych jazzmanów. O godzinie 18:00 licznie zgromadzeni w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury wysłuchali koncertu muzyki klasycznej, w wykonaniu muzyków Filharmonii z Sankt Petersburga,  pianisty Andrei Baranenko i wiolonczelistki Iulii Rosovskaia. Artyści wykonali utwory z repertuaru między innymi Fryderyka Chopina, Piotra Czajkowskiego, Modesta Musorgskiego, Siergieja Rachmaninowa oraz obecnego na koncercie kompozytora Leonida Lewaszkiewicza. Inicjatorem i współorganizatorem występu artystów rosyjskich był Janusz Skopowski, szef koła Stowarzyszenia Polska Wschód w Kargowej. Koncert odbył się pod patronatem konsula Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Ivana Kosonogonova, który swoją obecnością zaszczycił wyśmienity występ artystów rosyjskich.

Projekt współfinansowany ze środków

pasek ue bp