img 4526Dnia 26 marca 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – organizatorzy etapów gminnych i powiatowych. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W eliminacjach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego udział wzięło łącznie aż 51 uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej. Z czego kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej udział wzięło 11 uczestników, w kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej udział wzięło 31 uczniów, natomiast w kategorii wiekowej klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum udział wzięło 9 uczniów.

 

Jury w składzie Krystyna Jaroszewska, Elżbieta Posyniak-Rusin oraz Sławomir Kaczmarek postanowiło przyznać nominację:

W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej dla Huberta Pietruszyńskiego, Aleksandry Sewohl, Marty Bilskiej.

W kategorii wiekowej klas IV-VI szkoły podstawowej dla Nikoli Sakowicz, Nicoli Śliwińskiej, Karoliny Karacz.

W kategorii wiekowej klas VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum dla Kai Pajcz, Dominiki Karacz, Adama Pietruszyńskiego.

Do kolejnego etapu festiwalu, czyli powiatowych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 10 kwietnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim mogło przejść tylko po 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej.