IMG 3400Dnia 18 lutego 2020 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020 realizowanego w województwie lubuskim, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – organizatorzy etapów gminnych i powiatowych. PRO ARTE 2020 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W eliminacjach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego udział wzięło łącznie aż 22 uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej. Z czego kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej udział wzięło 19 uczestników, w kategorii wiekowej klas IV-V szkoły podstawowej udział wzięło 2 uczniów, w kategorii wiekowej klas VI-VIII szkoły podstawowej udział wzięło 1 uczniów.

 

Jury w składzie Krystyna Jaroszewska, Małgorzata Kwiecień oraz Sławomir Kaczmarek postanowiło przyznać nominację:

W kategorii wiekowej klas I-III szkoły podstawowej dla Huberta Pietruszyńskiego, Igi Krzystek, Marii Garwolińskiej.

W kategorii wiekowej klas IV-V szkoły podstawowej dla Aleksandry Sewohl.

W kategorii wiekowej klas VI-VIII szkoły podstawowej dla Nikoli Sakowicz.

Do kolejnego etapu festiwalu, czyli powiatowych eliminacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 25 lutego br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim mogło przejść tylko po 3 uczestników z każdej kategorii wiekowej, jeśli było to umotywowane ich poziomem artystycznym.