IMG 3764Dnia 20 lutego br. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Festiwal jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2020 realizowanego w województwie lubuskim, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – organizatorzy etapów gminnych i powiatowych. PRO ARTE 2020 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie miejskim, gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W eliminacjach gminnych Lubuskiego Festiwalu Piosenki udział wzięło 8 uczestników. Jury w składzie Mirosława Koziołek, Waldemar Ligma, Aleksander Wróblewicz postanowiło przyznać po trzy nominacje do kolejnego etapu – eliminacji powiatowych Lubuskiego Festiwalu Piosenki w kategorii I i II dla Michaliny Brudło, Alicji Wierzejewskiej oraz Zofii Curzydło.