uid 32f183dee01eea9a8d0e488f1959e9de1595869172607 width 900 play 0 pos 0 gs 0 height 506To wyjątkowy plebiscyt, bo kapituła oceniała zgłoszenia osób i instytucji, które szczególnie ciekawie prezentowały kulturę w czasach koronawirusa. Dlatego w tym roku, laureaci otrzymali symboliczną, złotą piłkę w koronie.

Według wielu siódemka to szczególna liczba i niejednemu szczęście w życiu przyniosła. Tak było i tym razem. Wyjątkowa, siódma edycja plebiscytu odbyła się mimo pandemii koronawirusa. A do walki o symboliczną złotą piłkę w koronie stanęło siedmioro potencjalnych zwycięzców.

Choć złota piłka kojarzy się z piłką nożną, to nie o sport, ale o kulturę tu chodzi. Organizatorzy, czyli gorzowski oddział Telewizji Polskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie, chcieli wyróżnić tych, którzy mimo pandemii się nie poddali. Zwyciężyło Gminne Centrum Kultury z Kargowej.

Galę plebiscytu na naszej antenie można będzie zobaczyć w czwartek o 18.50.

Źródło: TVP Gorzów Wlkp. - https://gorzow.tvp.pl/49154492/gminne-centrum-kultury-w-kargowej-zwyciezca-7-plebiscytu-zlota-pilka-ekstraklasy-kulturalnej

tvp gorzow zlota pilka