img 4823Dnia 11 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury im. Wilhelma Blanke w Kargowej odbyła się Wystawa malarstwa Katarzyny Kudełki.

Katarzyna Kudełka jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu oraz ASP w Poznaniu (studia podyplomowe). Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej w Chmielinku jako nauczyciel, co przyczynia się również do zaangażowana w życie społeczne i kulturalne. Twórczością zajmuje się w wolnych chwilach. Jej prace cechuje ekspresja, mocny kolor, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne oraz dekoracyjne malarstwo w tematyce m.in. aktu, pejzażu. Podejmuje próby malowania farbami olejnymi, akrylowymi oraz pastelami. Zajmuje się także tworzeniem biżuterii. Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych oraz wystawach poplenerowych. Prezentowała swoją twórczość na kilku wystawach indywidualnych.

Zajmując się sztuką amatorsko ciągle jest na etapie poszukiwania środków wyrazu i doskonalenia warsztatu artystycznego. W większości jej prace powstają spontanicznie zainspirowane literaturą, filmami, otaczającą przyrodą, architekturą. Twórczość artystki znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje artystycznie w Nowym Tomyślu.

Wystawę można oglądać do 17 kwietnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.