img 5095W dniach 19-20 kwietnia 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się XVIII Festiwal Piosenki Dziecięcej „Od Przedszkola do Kargowej. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe A - przedszkolaki oraz uczniowie tzw. klas „0”, B - uczniowie klas I – III szkół podstawowych, C - uczniowie IV – VI szkół podstawowych. Łącznie udział w ww. konkursie wzięło ok. 80 młodych wokalistów, spośród których jury w składzie Emilia Lech– wokalistka, autorka tekstów, uczestniczka 8. edycji programu The Voice of Poland; Wiktoria Szydłowska i Joachim Ryczek– nauczyciele wokalu, absolwenci Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Edukacji Muzycznej przyznało:

Kategoria A

Karolina Szałata z Przedszkola Niepublicznego w Kosieczynie,

Wiktoria Zboralska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej,

Zespół: Wojciech Zielonka, Gabriela Tomaszewska, Dominik Rzyski, Alicja Tomys z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kopanicy.

Nagrodę specjalną dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej otrzymała Michalina Brudło z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej.

Kategoria B

Kalina Tomysek ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów z Międzyrzecza,

Agata Kaminiarczyk z Centrum Edukacji ART_MEGA z Wolsztyna,

Anna Michalewicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świętnie.

Wyróżnienie otrzymali:

Gabriela Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie,

Wiktoria Drzymała z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach,

Leonard Nasiłowski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świętnie.

Kategoria C

Patrycja Skrycka z Zespołu Edukacyjnego w Brójcach,

Zespół NEON: Olga Rutkowska, Nela Szmit, Nela Kreczko i Hanna Habiera z Prywatnej Szkoły Muzycznej Huberta Zbiorczyka w Gorzowie Wielkopolskim,

Marcelina Tkaczuk ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie.

Wyróżnienie otrzymali:

Marta Jachwitz z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu,

Duet: Maja Bilon oraz Noemi Śliwińska ze Studia KANON z Sulechowa.

Ponadto każdy z uczestników za występ otrzymał pamiątkowy dyplom i medal oraz pluszową maskotkę.