obraz 614            Dnia 14 maja 2018 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminne Lubuskiej Gali Teatralnej. Gala ta jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim, którego Operatorem jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, a realizatorami – organizatorzy etapów gminnych i powiatowych. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie miejskim, gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

            W eliminacjach powiatowych Lubuskiej Gali Teatralnej udział wzięło 5 zespołów:

Scena Dziecięca:

1. BAJ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim

2. TALIA KART ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Nietkowicach

3. FRUGO z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy

4. MARZYCIELSKI AFISZ z Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego PRO NOVO w Bogaczowie

Scena Młodzieżowa:

  1. MARIONETKI z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej

Jury w składzie Dorota Sobotkiewicz, Weronika Osowiec oraz Sławomir Kaczmarek postanowiło przyznać w kategorii scena dziecięca wyróżnienie dla zespołu FRUGO z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Świdnicy oraz zespołu MARZYCIELSKI AFISZ z Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego PRO NOVO w Bogaczowie. A także nominację do finału wojewódzkiego w kategorii Scena Dziecięca dla zespołu BAJ ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim oraz Zespołu TALIA KART ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Nietkowicach. W kategorii Scena Młodzieżowa jury postanowiło przyznać nominację do finału wojewódzkiego dla zespołu MARIONETKI z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na finale wojewódzkim, który odbędzie się dla Sceny Młodzieżowej 24 maja br., dla Sceny Dziecięcej 29-30 maja br.