Kabaret Czesuaf wraca z nowym, przebojowym programem! „Przyjęcie” to dwie godziny skeczów i piosenek, przy których nikt nie będzie się nudził. Są przyjęcia rodzinne, są przyjęcia państwowe, przyjęcia bardziej lub mniej oficjalne, ale „Przyjęcie” kabaretu Czesuaf, to jedyne, na którym goście będą płakać ze śmiechu. Można przyjść z osobą towarzyszącą, można przyjść solo, można przyjść w większej grupie. Na naszym „Przyjęciu” goście spotkają prawie prawdziwego króla, prawdziwego hrabiego, jego nie do końca rezolutnego służącego oraz pannę hrabiankę Wątrobiankę. Będzie kolega z liceum, który ze swoim szwagrem robił takie rzeczy, o jakich nam się nawet nie śniło. Wpadną również Jadwiga, Seba i pan profesor z poprzednich programów. Podobno mogą się pojawić nawet osoby znane z pierwszych stron gazet. Menu na „Przyjęciu” jest bardzo obszerne, każdy wybierze kilka smacznych skeczów i przebojowych piosenek na deser. A to wszystko w wykonaniu Olgi, Tomka, Wojtka i Maćka.
Dlatego już dziś wszyscy czujcie się zaproszeni na „Przyjęcie” u Czesuafa!

KUP BILET PRZEZ INTERNET

czesuaf 2019 1

Polsko - Niemiecki Festwial Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego.

kozi2019 pl

kozi2019 de

Gminne Centrum Kultury w Kargowej ogłasza nabór do sekcji tanecznej.

sekcja taneczna nabor 2019

Polsko - Niemieckie Spotkanie z Tradycją i Folklorem DOŻYNKI Karszyn 2019 - 25.08.2019 boisko w Karszynie.

dozynki 2019

dozynki 2019 niem

1 kargowiacyW tym roku Zespół Śpiewaczy „Kargowiacy”  uczestniczył już po raz 18-ty w XXIII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim. Choć z baneru nie wiadomo zbyt dużo to dowiedzieliśmy się, że od tego roku jest to „Międzynarodowy” Festiwal.

Kargowiacy wystąpili wspólnie z naszą kapelą kożlarską „Kargusie”. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za pomoc oraz upominki p. Burmistrzowi, Dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury oraz dla Regionu Kozła. Zapewniamy, że godnie reprezentowaliśmy „Nasz Region” oraz naszą Gminę Kargowa.

Teraz zaczynamy intensywne przygotowania do uroczystości dożynkowych w Swarzynicach, 24.08.2019 r. oraz w Karszynie, 25.08.2019 r .

Foto: Lilianna Piskorz oraz AA.

20190720 173014Kolory eksplodowały 20.07.2019 na Kargowskiej Copacabanie. O godzinie 17:30 nastąpił pierwszy oficjalny wspólny wyrzut kolorów pod sceną, ale wiele osób zaczęło zabawę dużo wcześniej.  Na Copacabanę przybyły osoby w rożnym wieku i śmiało można rzec, że dobra zabawa łamie wszelkie bariery, jakie sobie budujemy z racji różnicy przeżytych wiosen. Razem  przy tanecznej muzyce, którą serwował nam DJ_M, brudzili się barwnymi proszkami dorośli, dzieci, młodzież i najstarsi.  Słoneczna pogoda bez upału sprzyjała zabawie, ale dla mocno rozpalonych barwnymi harcami imprezowiczów, strażacy ustawili dla ochłody kurtynę wodną. Jak się można domyślić najskwapliwiej korzystali z niej najmłodsi uczestnicy imprezy.

IMG 20190720 160446No cóż - IX Przegląd Zespołów Śpiewaczych w Kolsku - to już tylko wspomnienia. Spotkamy się znów za rok. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniały poczęstunek, jak zawsze.

IMG 9545Gminne Centrum Kultury w Kargowej zaprasza wszystkie sołectwa gminy Kargowa do wzięcia udziału w konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Regulamin konkursu na wieniec dożynkowy 2019

IMG 4276W dniach 1-12 lipca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej trwała Wakacjada 2019, w której uczestniczyło ok. 90 dzieci z Gminy Kargowa. Podczas tegorocznych wakacji w GCK odbyły się zajęcia animacji, sportowe, małego majsterkowicza, teatralne, taneczne, samoobrony dla dzieci, plastyczne, wokalne oraz zajęcia w Mediatece. Dzieci wyjechały do Krainy Zabaw Bogilu, zwiedziły lotnisko w Babimoście i uczestniczyły w spotkaniu z sierż. szt. Waldemarem Michalewiczem - dzielnicowym, który przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa w okresie wakacji.

Ostatniego dnia wakacjady odbyło się uroczyste zakończenie podczas którego przygotowano wiele atrakcji, między innymi pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kargowej, pokaz tresury i opieki nad psem, różne wesołe animacje, dmuchaną zjeżdżalnię oraz poczęstunek. Ponadto na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. W każdy wtorek oraz czwartek w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej odbywała się projekcja filmów animowanych dla najmłodszych. Dodatkowo do dnia 11 lipca trwała zbiórka artykułów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żarach.

IMG 4945Dnia 13 lipca 2019 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się Koncert Polsko – Niemieckich Zespołów Kameralnych i Orkiestry Uczniów Szkół Muzycznych z Żar oraz Musikschule Dreiländereck w ramach XXXV Polsko – Niemieckiego Obozu Muzycznego Wojnowo 2019.

Koncert w wykonaniu Polsko-Niemieckiej Orkiestry i zespołów kameralnych.

koncert zary

indyk 01Specjalne podziękowania dla Organizatorów oraz firmy nagłaśniającej. Wielkie brawo.

IMG 3411Dnia 28 czerwca 2019 r. o godz. 17:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się Dzień Folkloru. Podczas imprezy przed kargowską widownią zaprezentowały się takie zespoły jak:

- Zespół Cagdas Anadolu Folk Dance and Sport Club z Tureckiego z Zonguldak. Prowadzą szkolenia, treningi z ponad 150 tancerzami i muzykami. Wykonują tradycyjne tureckie tańce ludowe, ale także tańce z całego świata takie jak Tango, Salsa, Bachata i Oriental. Organizują i uczestniczą w festiwalach zarówno w Turcji jak i poza jej granicami. Dyrektorem zespołu jest Ali Arslan natomiast choreografem Behzat Baltas.