img 0170W dniach 14-16 września 2018 r. w Kargowej, już po raz siódmy odbywał się Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego, festiwal poświęcony pamięci zmarłego osiem lat temu kargowianinowi - pierwszemu Honorowemu Obywatelowi Kargowej, znakomitemu polskiemu aktorowi – Maciejowi Kozłowskiemu.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce w piątek w kargowskiej Mediatece Światowid, na którym z radością mogliśmy gościć mamę Macieja Panią Lucynę Kozłowską oraz jego siostrę Hannę Izydorczyk
wraz z mężem. Obie Panie zostały serdecznie powitane bukietem kwiatów oraz drobnymi upominkami przez burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemara Ligmę. Ponadto kierownik Mediateki Małgorzata Kwiecień odczytała oraz wręczyła podziękowanie skierowane do mamy Macieja Kozłowskiego za podarowany księgozbiór należący do syna.

Krajowa wystawa psów.

wystawa psów 2018 mały

img 20180908 155036FALUBAZ DZIECIOM - fotorelacja

img 0009„Święto Plonów Okryte złotem pola, po horyzont,

nabrzmiałe kłosy, rozświetlonych zbóż.

Radują blaskiem, przymrużone oczy,

wiatr tańczy w polu ,taniec dożynkowy.

Ruszyły kombajny ze stalowym głosem zaczęły pracę, skoro świt.

Aż czarna ziemia, radośnie zadrżała,

program festiwal 2018 plPolsko-Niemiecki Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego KOZZI GANGSTA FILM.

festiwal filmowy2018 popr

falubaz2018FALUBAZ DZIECIOM 8.09.2018 godz. 13.30 serdecznie zapraszamy.

1Krótka migawka z dożynek w Podlegórzu w gminie Trzebiechów. I choć pogoda była troszeczkę deszczowa to atmosferę umilili nam wspaniali mieszkańcy Podlegórza i Radowic. Dziękujemy za zaproszenie oraz smaczny posiłek.

1Zespół "KARGOWIACY" z koncertem na Święcie Smaków w Siedlcu 26.08.2018 r. Dziękujemy za zaproszenie oraz smaczny poczęstunek.

1Niezwykła próba w zespole Kargowiaków - 16.08.2018 r. Choć mięło już trochę czasu od 22 Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim to zespół nadal otrzymuje podziękowania i gratulacje. Dziś podczas próby gościliśmy Pana Burmistrza - Jerzego Fabisia oraz Panią Przewodnicząca Rady Miasta Kargowa - Henrykę Kamińczak. Były kwiaty, szampan i oczywiście piękny smaczny tort i gratulacje. W imieniu całego zespołu dziękujemy za odwiedziny w Kamieniu Pomorskim oraz pamięć. Na zakończenie dla gości zespół zaśpiewał cały program konkursowy za który otrzymał I miejsce w swojej kategorii - zespoły śpiewacze z instrumentem elektronicznym.

dozynki2018pol

dozynki2018niemcy

1W dniach 28-29 lipca 2018 r. w Kamieniu Pomorskim odbył się XXII Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej. Na scenie w przesłuchaniach konkursowych wystąpiło 21 zespołów w tym 3 zespoły z naszego Regionu Kozła.

W kategorii Zespoły śpiewacze z instrumentem akustycznym i z towarzyszeniem kapel - III miejsce Dąbrowszczanka, w kategorii zespoły śpiewacze a'capella - wyróżnienie PERŁY-SUMSIODKI. Natomiast w kategorii zespoły śpiewacze z instrumentem elektronicznym - I miejsce zespół KARGOWIACY.

1Podczas VIII Biesiady Zespołów Śpiewaczych w Kolsku wystąpiły następujące zespoły: Dominanta, Razem Raźniej, Jarzębinki, Kargowiacy, Konotopianie, Bojadlanie, Duet Miroza, Niezapominajki, Wesoła Ferajna, Jutrzenka oraz gospodarze-zespół ,,Tęcza". Było świetnie. Do zobaczenia i dziękujemy.

img 9449W dniach 2-13 lipca 2018 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej trwała Wakacjada 2018, w której uczestniczyło ok. 90 dzieci z gminy Kargowa. Podczas tegorocznych ferii odbyły się zajęcia sportowe, umuzykalniające, taneczne, plastyczne, animacji, wokalne oraz zajęcia w Mediatece. Natomiast 6 lipca 2018 r. dzieci wyjechały do Krainy Zabaw Bogilu. Ostatniego dnia ferii na Akacjowym Ranczu w Karszynie odbyło się uroczyste zakończenie, podczas którego przygotowano wiele atrakcji, między innymi różne wesołe animacje, gry i zabawy sportowe oraz mały poczęstunek. Ponadto na zakończenie każdy uczestnik ferii otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek.

Poniżej prezentujemy fotorelację z zajęć.

1Zespół „KARGOWIACY” z koncertem - tym razem w Trzebiechowie z okazji Święta Indyka. Dziękujemy za zaproszenie oraz przepyszny poczęstunek - wiadomo Święto Indyka. Przy okazji zapraszamy na biesiadę do Kolska w dniu 21.07,  godz.16.00 oraz na Festiwal Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim w dniach 28-29.07.2018 r.

img 9167Dnia 7 lipca 2018 r. o godz. 17:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się Koncert polsko – niemieckich zespołów kameralnych i orkiestry uczniów szkół muzycznych z Żar oraz Musikschule Dreiländereck w ramach XXXI Polsko – Niemieckiego Obozu Muzycznego Wojnowo 2018.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Ph. Telemanna w Żarach Musikschule Dreilandereck zapraszają na koncert w wykonaniu Polsko-Niemieckiej Orkiestry i zespołów kameralnych.

koncert mlodzież wojnowo 2018

1W dniu 30 czerwca 2018 r. w Bojadłach odbyła się VI Biesiada Zespołów Śpiewaczych. W spotkaniu wzięło udział 13 zespołów z woj. lubuskiego. Na scenie zaprezentowały się zespoły:-Bojadlanie, Konotopianie, Dominanta, Trzebiechowianie, Kargowiacy, Nietkowianki, Dąbrowszczanka, Habry, Tęcza, Fryderyki, Promyk, Świdniczanie, Jarzębinki oraz Carmin. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Bojadłach pod honorowym patronatem Starosty zielonogórskiego - Dariusza Wróblewskiego.

Zapraszamy na bajki do Mediateki oraz Gminnego Centrum Kultury.

bajki wakacjada

img 8820Dnia 22 czerwca 2018 r. o godz. 17:30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej odbył się Dzień Folkloru. Podczas imprezy przed kargowską widownią zaprezentowały się takie zespoły folklorystyczne jak: Zespół Edelweiss z Węgier, Zespół Jucu Somesan z Rumunii, Zespół Djido Serbia z Serbii oraz działająca przy Gminnym Centrum Kultury w Kargowej Kapela Koźlarska Kargusie.