sc 07Tegoroczna już ósma edycja dni miasta pn. „Międzynarodowe Święto Czekolady” odbyła się na placu przy ul. Sportowej w sobotę 2 czerwca 2018 r. Podczas imprezy wystąpiło wiele zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne. O godzinie 12:00 nastąpił sygnał startowy VI Biegu Princessy zorganizowany przez Nestle Polska S.A. oddział w Kargowej. Blisko 120 uczestników VI edycji biegu miało do pokonania ulicami Kargowej dystans 4,5 km.

Tradycyjnego uroczystego rozpoczęcia dni miasta dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś przekazując czekoladowy klucz Przewodniczącej Rady Młodzieżowej w Kargowej Dominice Karacz. Ponadto z tej okazji gościliśmy burmistrza partnerskiej, zaprzyjaźnionej, niemieckiej gminy Schulzendorf Markusa Mücke wraz z liczną delegacją, która to wystawiła swoje stoisko z materiałami promocyjnymi oraz lokalnymi specjałami. Mieliśmy przyjemność gościć również Pana Wiktora Fiedorowicza Niekazakowa przedstawiciela delegacji z Radoszkowiczeskiej Rady Miasteczkowej - Republika Białorusi, a także dzieci z Schulzendorf oraz dzielnicy Pragi Vinoř.

 

Podczas jednodniowego święta na scenie zaprezentowały się między innymi: dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej, dzieci z Schulzendorf, dzieci z Vinoř, zespoły śpiewacze: Kargowiacy, Carmin, Trzebiechowianie oraz Wiwat z Podmokli Małych, koncert laureatów XVIII Festiwalu Piosenki Dziecięcej Od Przedszkola do Kargowej, występy sekcji artystycznych GCK: wokalnej, tanecznej, zespołu Ciężko Będzie oraz zespołu Gdzie jest G-dur, Natomiast gwiazdą wieczoru był doskonale znany w Polsce disco polowy Zespół Piękni i Młodzi, który zaprezentował podczas występu licznie zgromadzonym takie swe utwory jak między innymi: Ona Jest Taka Cudowna, Tak już bez Ciebie, Kocham się w Tobie oraz Wyśmienicie. Następnie po gwieździe wieczoru ze swoim programem artystycznym zaprezentował się zespół The Postman.

Nie zabrakło także wielu innych atrakcji takich jak: zwiedzanie fabryki NESTLE, Prezentacje połączone z degustacją czekoladowych wypieków sołectw Gminy Kargowa, plener malarski pn. „Wiosenne barwy Kargowej”, Animacje dla dzieci z Klaunem Wesołkiem, bezpłatne warsztaty czekoladowe oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Mój przyjaciel zwierzak”

Serdecznie dziękujemy Zakładowi Piekarniczo - Cukierniczemu Państwa Elsner za ufundowanie czekoladowego klucza.