nabor 2021 2022

1Zespoły śpiewacze - "Modry len" z Górzyny oraz "KARGOWIACY" na XXVII Targach Rolniczych AGRO-TARG - Kalsk 2021. Krótkie migawki oraz fotki z występów. Dziękujemy za zaproszenie. Do następnego spotkania.18.09.2021 r.

20210905 161445 HDR5 września br. podczas imprezy "Polsko-Niemieckie Spotkanie z Tradycją i Folklorem" Gmina Kargowa zyskała kolejnego partnera w pasie transgranicznym, jest nim Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie z Cottbus. Tym samym rozpoczął się nowy etap i wzmocnienie współpracy transgranicznej gminy na różnych płaszczyznach z partnerami po stronie niemieckiej. Gmina Schulzendorf i stowarzyszenie z Cottbus mają bogate doświadczenie we współpracy transgranicznej i wiele zrealizowanych projektów, m.in. z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury Tomaszem Furtakiem. Obecnie trwają zawansowane prace nad złożeniem nowych projektów, które będą realizowane z udziałem partnerów z Schulzendorf i Cottbus.

Plan działań Gminnego Centrum Kultury do końca roku 2021. Mamy nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. Zapraszamy serdecznie do Gminnego Ośrodka Kultury i do Mediateki.

PR działań II poł 2021r 1

PR działań II poł 2021r 2

dozynki 2021

img 1541,,Polsko-Niemieckie Spotkanie z Tradycją i Folklorem”

Plaża Miejska Copacabana 05 września 2021

Gminne Centrum Kultury w Kargowej podjęło się  w tym trudnym okresie, organizacji imprezy nawiązującej do tradycyjnego święta plonów – dożynek. Pomimo niepewnej sytuacji i krótkiego czasu na organizację, udało się zorganizować atrakcyjne wydarzenie, które w bogatym programie odnosiło się do dziedzictwa kulturowego wsi polskiej i niemieckiej. Należy podkreślić, że impreza uzyskała dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów za pośrednictwem Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr, a celem projektu była polsko-niemiecka integracja mieszkańców Gminy Kargowa i zaprzyjaźnionej Gminy Schulzendorf na czele z Burmistrzem Markusem Műcke.

foto młodzież rW połowie kwietnia 2021 roku Gminne Centrum Kultury w Kargowej zaprosiło młodzież naszej gminy do wypowiedzi w formie ankiety, badającej jej potrzeby społeczne i kulturalne. Ankieta miała charakter otwarty, co wiązało się z tym, że każdy chętny mógł wziąć w niej udział, tym bardziej, że była rozpowszechniona i udostępniona za pomocą internetu. Pytania w ankiecie miały charakter zamknięty i otwarty, dawały zatem możliwość także własnych, szerszych wypowiedzi.

Celem ankiety było rozpoznanie potrzeb młodzieży co do udziału w kulturze, rozrywce i sporcie w Gminie Kargowa i opracowanie planu pracy Gminnego Centrum Kultury w Kargowej, uwzględniającego ich głosy, poprzez organizację działań i form spełniających potrzeby i marzenia młodzieży, w zakresie upowszechniania kultury, edukacji artystycznej, rozrywki, czytelnictwa, organizacji czasu wolnego i aktywności fizycznej.

zmniejszone kultura kargowa m48 0721

1KLASYKA PO OBU STRONACH ODRY - krótka relacja fotograficzna z dwudniowego spotkania chóru "Eichwalder Chorgemeinschaft" z Schulzendorfu oraz zespołu śpiewaczego "Kargowiacy"

kargowa sie chwali

GCK Kargowa serdecznie zaprasza na "Klasykę po obu stronach Odry". Bezpłatne wejściówki na koncert 18.07.2021 r. do odbioru w GCK Kargowa.

klasyka plakat

Klasyka2021niem

3Po dwuletniej przerwie zespół śpiewaczy "Kargowiacy" ponownie na Polsko-Niemieckiej Biesiadzie Muzycznej "Dziki Zachód" w Słubicach. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie, przyjacielską atmosferę oraz "pyszny" poczęstunek. Wasza PUBLICZNOŚĆ i GOŚCIE są wspaniali.

I grupaDwudniowy maraton w zespole śpiewaczym "Kargowiacy". Na zaproszenie Urzędu Stanu Cywilnego w Kargowej - w dniach 28-29 czerwca 2021 - zespół uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych Par Małżeńskich. Wśród uczestników nie zabrakło również pp Apolinarskich z zespołu "Kargowiacy", którzy obchodzili swoje 50-lecie.

wakacjada2021